logo.jpg

 

    

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 
______________________
 

WEB TABANLI KONTROL


Artık Web Özgürlüğünde Sisteminize Bağlanacaksınız...

Honeywell Otomasyon sistemlerini web tabanlı kontrol ve görüntüleme yapmak için tasarlanan özel bir web server ile (HAWK) Dünyanın istediğiniz yerinden internet aracılığı ile, DDC panolarınıza bağlanıp tüm sistemi internet üzerinden yönetebilirsiniz.
Üstelik Bir sunucu bilgisayara gerek kalmadan...

 

 

     
       HAWK200 & HAWK600 SERİSİ WEB CONTROLLER-SERVER

HAWK web server ve kontolör, içerisinde bir internet sunucusu barındıran merkezi konttrolör ve gateway (ağ geçidi)'dir. Dahili olarak bulunan BACnet,Modbus,Lonworks,SNMP,KNX,M-Bus iletişim protokolleri sayesinde kendisine tüm saha kontrolörleri bağlanabilir. Ethernet bağlantısı ile binanın herhangi bir noktasından bir ağ switch yada hub ile sisteme bağlantısı yapılır. Dahili hafızası 512mb, program hafızası 128mb'tır. 15VDC akım ile çalışır.

 

 

 

 
JAVA ALTYAPILI OPERATÖR EKRANLARI

Gelişmiş bir internet alt yapısı olan java uygulamalarını içerisinde bulunduran HAWK, animasyonlu kontroller ve gelişmiş görsel özelikleri beraberinde getiriyor internet ortamında dahi, reel pc programı rahatlığında kullanım sunuyor. Java alt yapısını kullanarak internet protokolünün (http) sağladığı   kısıtlı servislerden çok daha fazlası bu sayede tarayıcınıza eklenmiş oluyor. İnternet tarayıcınız Real time(gerçek zamanlı) çalışan java yazılımı sayesinde, otomasyon sistemiyle çok hızlı bir data transferi sağlayıp ekranda akıcı datalar yaratabilir.

 

 

Web Üzerinden Raporlama & Grafik

HAWK cihazı, web üzerinden sadece izleme ve müdahale etmekle kalmayıp, rapor ve grafikleri de bağlı olduğu diğer cihazlardan alıp web kullanıcısına yansıtmaktadır. Dolayısıyla uzak bir yerden sisteminizle ilgili raporlar ve grafikleri görüntüleyerek istatistiksel bilgiye ulaştırır.

system_groups.jpg

Cihaz ayarları ve konfigürasyona web üzerinden erişim

Cihaz yapılandırmasına web üzerinden erişme imkanı vardır özel bir master şifresi ile korunan bu erişim sayesinde sistem yöneticileri ve yetkili kişiler sisteme uzak bir noktadan bağlanıp cihaz yapılandırmasını istedikleri doğrultuda değiştirebilirler. Zamandan tasarruf ve servis sağlama açısından bu özellik çok nitelikli bir yapıdadır.